Industriada 2018 - Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach Drukuj
sobota, 09 czerwca 2018 21:12

W wielkim wyborze ofert przygotowanych z okazji Industriady trudno było by czegoś nie wybrać. Ale jeszcze trudniej wybrać coś dla dzieci z przebogatej oferty licznych muzeów. Po godzinach narad, w tym roku zdecydowaliśmy się na imprezę przy kopalni srebra w Tarnowskich Górach.

Było wspaniale! Pogoda przepiękna, słoneczna i ciepła, wprost zachęcała do opuszczenia domu. A co dopiero z taką motywacją. Pojechaliśmy kolejką wąskotorową, potem krótki spacer i wsiąknęliśmy w liczne atrakcje.

Chłopcy byli zachwyceni głównie grami i zadaniami dla dzieci oraz mini kolejką. Z ochotą obejrzeli też wystawione eksponaty kolejowe, a gdy już zmęczyli się – skorzystali z możliwości muzykowania na instrumentach występującej tam grupy bębniarskiej. Ach! I byłabym zapomniała! Dwa razy wzięli udział w płuczce srebra. Z takim entuzjazmem, że obydwa razy otrzymali nagrody za ilość zebranego kruszcu.

Impreza była by idealna, gdyby nie poważne niedociągnięcia w „restauracji”. No cóż – może to tylko wina tego wyjątkowego dnia...

W każdym razie wracaliśmy usatysfakcjonowani i przyjemnie zmęczeni. I z planami na kolejny rok...