Możesz pomóc

Możesz pomóc Sławkowi!
Przekaż 1% podatku z rozliczenia rocznego!
KRS 0000097900
z dopiskiem: "Dla Sławka Mandzewskiego"

konto prowadzi MATIO - Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij w "Pomoc"

 

 

 

 

Jesień przyszła z infekcjami PDF Drukuj Email
środa, 31 października 2012 22:48

Sławek znowu się pochorował. Krztusił się i świszczał. Pierwszej nocy zastanawialiśmy czy nie wzywać pogotowia – każdy oddech Sławka brzmiał jak orkiestra dęta, dusił się i nie mógł spać.

A my czuwaliśmy przy nim bijąc się z myślami – jak wezwiemy pogotowie, to na 95% zabiorą go do szpitala. Może dostanie jakiś lek, może tylko każą go obserwować i wezwać jak się pogorszy... A przecież szpital to dla niego zagrożenie samo w sobie... Nie wezwaliśmy pogotowia, ale ta noc mocno się na nas odbiła.

Pani doktor, nasza nieoceniona pani doktor pediatra, też zastanawiała się nad szpitalem. I też nie dała nam skierowania stwierdzając, że są szanse, abyśmy dali radę wyleczyć Sławka w domu. Ale jak się pogorszy, to od razu na pogotowie – mamy nie jeździć po dyżurach! Pewien wpływ na tą decyzję miał pewnie fakt, że mamy w domu inhalator, Sławek dobrze przyjmuje wszystkie leki, a my jesteśmy już weteranami w opiece nad chorym dzieckiem… ;-)

Pomimo mocnego antybiotyku poprawa następowała powoli. Tak powoli, że początkowo mieliśmy wątpliwości, czy jest jakakolwiek zmiana. Ale dzisiaj byliśmy na kontroli i jest dużo lepiej.

Szkoda jednak Sławka. Po pierwszym tygodniu września Sławek utknął w domu. Tęskni za wyjściami z domu tak bardzo, że gdy wychodzę do pracy – on płacze i chce iść ze mną. Biegnie do przedpokoju i przynosi lub sam zakłada buciki. Ucieszył się z dzisiejszego wyjścia, pomimo że było to wyjście do lekarza. Ważne że wyjście z domu…

A tak chcielibyśmy go zabrać na spacer. Od wspaniałej cioci dostał kombinezon na deszcz. I gumiaki. A brakuje zdrowia, żeby iść i potupać w kałużach. Kombinezon zimowy po Aleksie i sanki czekają na śnieg. Czy w ogóle będą wykorzystane?

 

Poprawiony: środa, 31 października 2012 22:53
 

To Sławek

Wspierają nas:

Reklama
Reklama
Reklama