Możesz pomóc

Możesz pomóc Sławkowi!
Przekaż 1% podatku z rozliczenia rocznego!
KRS 0000097900
z dopiskiem: "Dla Sławka Mandzewskiego"

konto prowadzi MATIO - Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij w "Pomoc"

 

 

 

 

Wiosna 2014 PDF Drukuj Email
wtorek, 29 lipca 2014 22:04

Wiosenne spacery i wycieczki każdorazowo niosą ze sobą szansę przeżycia ciekawych przygód, zaobserwowania nietypowych zdarzeń czy zwierząt, sprawiających radość spotkań. A że maj w tym roku dopisał pod względem pogody, to chłopaki zaliczyły i wyjścia na ogródek i na place zabaw, i do największego parku w okolicy, gdzie skorzystali z uprzejmości strażaków wchodząc do kosza wozu strażackiego, oraz wsiadając do szoferki z prawdziwym kaskiem na głowie.

Ale ciekawe rzeczy można też zaobserwować z balkonu mieszkania. Pisałam już, że mieszkamy na 5 piętrze, z szerokim widokiem, bo od strony balkonu nic nam nie przesłania horyzontu? Żadnych budynków, wież ani drzew… A maj był ciekawy i obfitujący w zdarzenia. Przede wszystkim kilka pożarów – głównie na polach – wszak wiosna to okres masowego wypalania traw, niestety. Ale nie tylko – także dwa w pobliskim zagajniku – bo tych kilkudziesięciu drzew nie można nawet skromnym laskiem nazwać. A chłopcy mieli okazję oglądać strażaków w akcji. Zdarzył się też niestety na naszej ulicy wypadek na tyle poważny, że zjechały i karetki, kilka radiowozów policji i szpitalny helikopter. Widzieliśmy tylko start helikoptera, a lądowania nie, ale wrażenie było niesamowite, choć hałas straszny. Ale nawet policjant kierujący ruchem za pomocą lizaka to było coś.

Były także ciekawe zwierzęta – tuż przed północą przez nasze osiedle przemaszerowały dwa dorosłe dziki, czego oczywiście ze względu na porę chłopcy nie zobaczyli, ale innego dnia, w niedzielę, w samo południe przez ten sam trawnik błyskawicznie przebiegł w długich susach zając. To nawet udało nam się uwiecznić, a chłopcy byli bardzo podekscytowani. W końcu na co dzień widują tu tylko psy, koty i trochę ptaków.

Spacery są fajne, ale jeśli zostajecie w domu, też warto być czujnym! ;-)

 

 

To Sławek

Wspierają nas:

Reklama
Reklama
Reklama