Możesz pomóc

Możesz pomóc Sławkowi!
Przekaż 1% podatku z rozliczenia rocznego!
KRS 0000097900
z dopiskiem: "Dla Sławka Mandzewskiego"

konto prowadzi MATIO - Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij w "Pomoc"

 

 

 

 

Wczasy 2014 PDF Drukuj Email
środa, 26 listopada 2014 12:14

Jakby tu opisać ten cudowny tydzień, który dał nam wiele wspomnień i zbyt szybko się skończył? A do następnego trzeba czekać cały rok?

Pojechaliśmy od razu, gdy tylko domknęłam w pracy rok szkolny. Czyli 12 lipca. Tak, tak – dopiero wtedy rozpoczęły się moje nauczycielskie wakacje. I pojechaliśmy daleko – do Jastrzębiej Góry. Udało nam się znaleźć niedrogą, prywatną kwaterę – nocleg ze śniadaniami – 10 minut od morza. Niestety dojazd to był koszmar – korki, remonty i złe oznakowanie. Dołóżcie do tego dwóch aktywnych maluchów na tylnej kanapie, skrępowanych w fotelikach i już wiecie, że to było najdłuższe 12 godzin w aucie. Dojechaliśmy w nocy, za to powitała nas wspaniała gospodyni – miła, uprzejma, wyrozumiała. Pokój też spełnił nasze oczekiwania, a do tego był naprawdę czysty. (Oczywiście będąc z mukolinkiem w obcym miejscu przeprowadziliśmy swoje sprzątanie… zwłaszcza w łazience ;-) ). Jeśli ktoś szuka noclegów – chętnie polecę.

Pogoda początkowo była spacerowa, obejrzeliśmy miasto, zwiedziliśmy dostępne muzea (klocków lego, pająków i skorpionów), byliśmy w parku morskich stworzeń, ale potem słońce wróciło i zrobiła się pogoda prawdziwie plażowa. Chłopcy byli zachwyceni olbrzymią piaskownicą (plażą) i ruszającą się wodą. Fale zrobiły na nich większe wrażenie niż ogrom wody. Sławka ciągnęło do kąpieli, Aleks wolał piasek i towarzystwo – bo w sąsiedniej miejscowości wczasowali nasi znajomi z dziećmi.

Jeśli dopowiem jeszcze, że przy naszym domu był plac zabaw ze zjeżdżalniami, hamakiem i trampoliną na wolnym powietrzu, to nie muszę już chyba tłumaczyć, że chłopcy nie chcieli wracać.

To był cudowny tydzień. Tylko bardzo krótki… ;-) Jeśli uda nam się nazbierać, to za rok chcielibyśmy na dwa tygodnie...

 

 

 

To Sławek

Wspierają nas:

Reklama
Reklama
Reklama