Możesz pomóc

Możesz pomóc Sławkowi!
Przekaż 1% podatku z rozliczenia rocznego!
KRS 0000097900
z dopiskiem: "Dla Sławka Mandzewskiego"

konto prowadzi MATIO - Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę
Chcesz wiedzieć więcej - kliknij w "Pomoc"

 

 

 

 

Remont pokoju PDF Drukuj Email
wtorek, 18 sierpnia 2015 14:51

Gdy my rozkoszowaliśmy się urokami wsi, tata w domu malował ściany, kaloryfer, skręcał kupione w IKEA biurko z szafką oraz piętrowe łóżko, przerabiał i odświeżał stare sprzęty. A potem sprzątał, wszystkie meble ustawiał w pokoju i zapełniał wyjętymi wcześniej rzeczami. Taki pracowity!

 

Wróciliśmy na gotowe - zrobione i posprzątane. Chłopcy byli zachwyceni piętrowym łóżkiem – dwie pierwsze noce spali razem najpierw na górnym, potem na dolnym materacu. Bardzo podobały im się ściany – wymalowane na dwa kolory: żółty i błękitny, które zresztą wcześniej sami wybrali w sklepie. Nowy układ mebli i całkiem nowe biurko... Aleksander dostał krzesło na kółkach w ulubionym – niebieskim kolorze. Na dobry początek szkoły.

Przejrzeliśmy otrzymane wcześniej rzeczy i na biurku pojawiły się stojak na długopisy i lampka. A do swojej szuflady każdy włożył własny, wyposażony piórnik.

„Nowy” pokój budził taki entuzjazm, że gładko przełknęli nawet pozbycie się części zabawek, które w nowym układzie się nie mieściły. Dojrzale przyjęli wyjaśnienia, że trzeba się pozbyć tych dzidziusiowych zabawek, skoro oni są już tacy duzi, że idą do szkoły i przedszkola.

Dość szybko musieliśmy jednak wprowadzić jedną istotną zmianę. Dokupiliśmy krzesło dla Sławka, aby mógł siedzieć z Aleksem przy biurku. Blat opiera się na nóżkach, nie na płycie, więc Sławek siedzi przy krótszym boku i czuje się doroślejszy, kiedy może bawić się i rozwiązywać różne zadania przy biurku.

Poprawiony: środa, 18 listopada 2015 15:02
 

To Sławek

Wspierają nas:

Reklama
Reklama
Reklama